Jak ocieplić poddasze?

Przygotowując izolację budynku trzeba zwracać uwagę na to jakie materiały będzie się wykorzystywać, a także w jaki sposób materiały będą układane. Dostępne obecnie na rynku materiały izolacyjne są zróżnicowane i spośród nich można wybrać dla siebie coś odpowiedniego co świetnie się sprawdzi. Między innymi należy zauważyć, że inne materiały wykorzystuje się do izolacji ścian, innymi produktami będzie się izolować fundamenty a jeszcze inne rozwiązania będą wykorzystywane na dachu. To właśnie izolacja dachu tym razem będzie przedmiotem analizy. W tym względzie stawia się obecnie na innowacyjne metody, do których można zaliczyć piankę poliuretanową.

Jak ocieplić poddasze?

Izolacja dachu do tej pory

Obecnie najczęściej wykorzystywaniu izolację dachu w postaci płyt styropianowych oraz wełny mineralne. Te dwa materiały były najbardziej popularne i najczęściej stosowane, jeśli chodzi o izolowanie dachu. W tym momencie jednak nieco rynek się zmienił i pojawiły się nowe rozwiązania, które wykorzystuje się w zakresie izolacji dachu.

Przede wszystkim zaczęto dążyć do stworzenia takich rozwiązań, dzięki którym będzie można osiągnąć doskonałe efekty, pozwalające na unikanie mostków termicznych, które przy najbardziej popularnych izolacjach powodują dużą utratę ciepła. Trzeba tego unikać, dlatego warto sięgnąć po piankę poliuretanową, która pozwoli na idealne izolowanie stropów.

Dlaczego wybrać piankę?

Pianka PUR to idealna opcja dla izolowania stropów, ponieważ nawet w przypadku dużych, rozbudowanych dachów nie będzie problemu z wykonaniem izolacji, która będzie szczelna. Pianka, która będzie natryskiwana pod ciśnieniem a następnie rozszerza swoją objętość będzie docierać do wszystkich szczelin dachu i dzięki temu mamy gwarancję, że nie będzie przy izolacji mostków termicznych. Decydując się na zastosowanie pianki PUR można również znacznie szybciej wykonać izolację dachu. Pianka natryskiwana jest przez specjalistyczne ekipy, które posiadają do tego odpowiedni sprzęt. Pianka będzie dużo szybciej nakładana na dach niż układany styropian czy wełna. Jeśli więc komuś zależy na wydajnym ociepleniu dachu to bez wątpienia warto będzie zdecydować się właśnie na piankę natryskową.